Буддизм: основні ідеї та догми

Найбільш древньої з усіх існуючих світових релігій є буддизм. Основні ідеї цієї релігії є частиною світогляду багатьох народів, які проживають на території від Японії до Індії.

Основи буддизму були закладені Сиддхартхой Гаутами, який увійшов в історію під ім`ям Будди. Він був сином і спадкоємцем царя племені шакья і з дитинства був оточений розкішшю і всілякими благами. Відповідно до загальноприйнятої версії, одного разу Сіддхартха покинув територію палацу і вперше зіткнувся з жорстокою реальністю в особі хворої людини, старого і похоронної процесії. Для нього це стало цілковитою відкриттям, адже про існування хвороб, старості і смерті спадкоємець навіть не знав. Вражений побаченим, Сіддхартха біжить з палацу і, будучи вже 29-річним чоловіком, приєднується до мандрівним пустельникам.

За 6 років мандрів Сіддхартха пізнав численні техніки і стану йоги, проте прийшов до висновку, що досягти їх за допомогою просвітлення неможливо. Він обрав шлях роздумів і молитов, нерухомою медитації, яка і привела його до просвітління.

Відео: Основні положення он-буддизму. МГУ філософський ф-т 1/3

Спочатку буддизм був протестом проти ортодоксальних брахманів і їх вчення про священність існуючої станово-варновой системи суспільства. При цьому багато положень буддизм почерпнув саме з вед, відмовившись від їх обрядовості, закону карми і деяких інших норм. Буддизм виник як очищення існуючої релігії, а в підсумку вилився в релігію, яка виявилася здатною до постійного самоочищення і оновлення.

Буддизм: основні ідеї



Відео: Прямий ефір Лекція Віктора Ширяєва "Буддізм.Простое про складне"

В основі буддизму лежать чотири основні істини:

1.Духка (страждання).

2.Прічіни страждання.

3.Страданіе може бути припинено.

4.Существует шлях, що веде до припинення страждання.

Таким чином, страждання - це головна ідея, яку містить буддизм. Основні положення цієї релігії говорять про те, що страждання може бути не тільки фізичним, але і душевним. Уже народження є стражданням. І хвороба, і смерть, і навіть незадоволене прагнення. Страждання - це постійна складова людського життя і швидше навіть форма існування людини. Однак страждання протиприродно, а тому потрібно позбавлятися від нього.

З цього випливає ще одна ідея буддизму: щоб позбутися від страждання, необхідно збагнути причини його появи. Буддизм, основні ідеї якого - це прагнення до освіти і самопізнання - вважає, що причиною страждання є незнання. Саме незнання служить поштовхом для ланцюга подій, які призводять до страждання. А незнання полягає в неправильному уявленні про власне "я".

Однією з ключових теорій буддизму є заперечення індивідуального "я". Ця теорія говорить: неможливо зрозуміти, що являє собою наша особистість (т. Е., "я"), Тому що наші почуття, інтелект, інтереси непостійні. І наше "я" - це комплекс різних станів, без яких душі не існує. Будда не дає ніякої відповіді на питання про існування душі, що дозволило представникам різних шкіл буддизму зробити абсолютно протилежні висновки в цьому відношенні.

Відео: Основні положення он-буддизму. МГУ філософський ф-т 2/3

До пізнання, а значить, звільнення від страждання (нірвані), веде так званий "серединний шлях". суть "серединного шляху" полягає в тому, щоб уникати будь-яких крайнощів, стати вище протилежностей, дивитися на проблему в цілому. Таким чином людина досягає звільнення шляхом відмови від будь-яких думок і схильностей, відмови від свого "я".

У підсумку виходить, що буддизм, основні ідеї якого засновані на страждання, говорить про те, що все життя - це і є страждання, а значить, чіплятися за життя і дорожити нею - це неправильно. Людина, яка прагне продовжити своє життя (т. Е. Страждання) - невіглас. Для того щоб уникнути невігластва, потрібно знищити будь-яке бажання, а це можливо тільки шляхом знищення невідання, яке полягає у відокремленні свого "я". Отже, ми приходимо до того, що суть буддизму - це відмова від свого "я".



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Буддизм: основні ідеї та догми