Тренування уваги

Відео: тренування пам`яті, уваги і спостережливості II Євгенія Лебідь

Тренування уваги

Для того, щоб поліпшити своє здоров`я і настрій, лікар порадив мені представляти себе здоровою, сильною, енергійною. Але у мене це не виходить. Зараз всі говорять про користь медитації і в багатьох книгах рекомендують нею займатися, але як же їй навчитися? Дуже прошу вас допомогти мені навчитися медитації.


Голуб А.П .. Свердловська обл. м Нижній Тагіл


На питання відповідає інструктор йоги Володимир Якович КАРПІНСЬКИЙ:
- Щоб навчитися зосереджуватися на чомусь тривалий час, потрібно постійно тренувати увагу. І тут вам допоможе проста вправа - зосередження на своєму диханні. Дихання ніколи надовго не переривається, отже, у вас завжди є природний тренажер для розвитку безперервної уважності.
Сядьте в будь-яку зручну позу з прямою спиною. Можна сидіти на стільці, не спираючись на спинку. Головне, щоб хребет був прямий, а поза - стійкою і ненапряженной. Закрийте очі, дихайте тільки через ніс. Зосередьте всю свою увагу на невеликій ділянці біля входу в ніздрі. Спостерігайте, як дихання входить в ніздрі (на вдиху) і виходить з ніздрів (на видиху). Вся увага тільки на дихання. Чітко відчуйте подих. Постійно спостерігайте, постійно відчувайте природний потік дихання. Не намагайтеся керувати диханням, просто спостерігайте.
Спостерігайте дихання уважно і усвідомлено. Безперервно усвідомлюйте входить дихання і виходить дихання. Будьте дуже уважні, однак без зайвої напруги. Вся увага безперервно зосереджено на спокійному і монотонному процесі дихання.
Якщо ви поступово навчитеся зосереджуватися на своєму диханні, ви потім зможете зосередитися на чому завгодно - за своїм бажанням. На будь-якому внутрішньому або зовнішньому об`єкті, причому зможете утримувати його увагою досить довго.
Але щоб цього досягти, потрібні щоденні заняття: мінімум 2 рази на день по 20-30 хв. Кращий час для медитації - вранці після пробудження і ввечері в кінці дня. Таким чином, при регулярних заняттях можна поступово навчитися медитації і використовувати її в життя.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Тренування уваги