Дев`ята за рахунком Літня Олімпіада в Амстердамі проходила з 17 травня до 12 серпня 1928 року. У ній брали участь 3014 атлетів з 46 країн світу. Незважаючи на те, що кількість країн-учасниць збільшилася, число спортсменів зменшилася. Крім цього, була урізана і програма Ігор. Медалі розігрувалися в 14 видах спорту.

В Амстердамі після 16-річної перерви знову стали виступати атлети з Німеччини. У ролі дебютантів Олімпіади виступали такі країни, як Панама, Зімбабве (тоді Родезія) і Мальта. Радянський Союз на той час не зміг домогтися згоди з МОК, тому не відпустив в Амстердам своїх атлетів.

На Літніх Іграх-28 зародилася одна з ключових олімпійських традицій, що дійшла до наших днів. Саме в столиці Нідерландів уперше горів вогонь, який був запалений в грецькій Олімпії від сонця за допомогою дзеркала. На Ігри його доставили бігуни, передаючи один одному, ніби естафету.

Відео: Holanda 0, Uruguay 2 JJOO de Amsterdam тисячу дев`ятсот двадцять вісім HQ

Вперше в програмі з`явилися жіночі змагання з легкої атлетики - естафета 4х100метров, біг на 100 і 800 метрів, метання диска і стрибки в висоту, а також змагання з гімнастики. Кожен вид легкоатлетичної програми серед жінок ознаменувався світовим рекордом. У фаворитах були атлетки з Німеччини і США.

Примітно, що включення в програму у жінок бігу на 800 метрів викликав серйозні суперечки. Все тому, що жінки під час забігів на цю дистанцію на фініші падали без сил прямо на доріжку. У 1932 році біг на 800 метрів прибрали з олімпійської програми. Дана дистанція з`явилася знову тільки на Іграх 1960 року.

Відео: Uruguay 2 Argentina 1 Final Juegos Olimpicos AMSTERDAM тисячі дев`ятсот двадцять вісім

На Амстердамської Олімпіаді лідера змагань з важкої атлетики вперше стали визначати за сумою триборства: поштовх, жим і ривок. Змагання штангістів проходили в п`яти вагових категоріях.

Фаворитами в неофіційному командному заліку стали американці. На другому місці опинилися спортсмени з Німеччини. Трійку лідерів замкнули фіни.