Аргументи за щеплення

Щеплення розраховані на масове здоров`я нації і дозволяють виробити загальний імунітет у більшої частини населення країни. В результаті можливість швидкого поширення таких небезпечних інфекцій, як кір, дифтерія, коклюш, поліомеліт, туберкульоз і ін., Знижується. При цьому важливо, щоб число вакцинованих людей досягло 70%. Для деяких хвороб поріг ефективної вакцинації становить 90%.

Різке скорочення кількості людей, які є переносниками інфекційних хвороб, гарантує дуже низьку ймовірність виникнення епідемії. Таким чином, масова вакцинація є найнадійнішим способом профілактики епідемічних інфекційних захворювань. Звичайно, багато хто з цих захворювань стали дуже рідкісними в сучасному світі, однак їх збудники як і раніше знаходяться в навколишньому середовищі. Тому масова відмова від вакцинації може призвести до нових спалахів інфекційних хвороб.

Наприклад, в дев`яностих роках минулого століття в країнах колишнього СРСР виникла епідемія дифтерії. Основною причиною епідемії став розвал системи охорони здоров`я і обумовлене їм поява великої кількості нещеплених від даної хвороби людей. Загальна кількість захворілих склала понад 150 000 осіб, з яких приблизно 5000 померло.

Дуже важлива вакцинація і при поїздці в інший регіон, де поширене якесь інфекційне захворювання. Завчасно зроблене щеплення убезпечить від зараження цією інфекцією або розвитку важких форм даного захворювання.

Крім епідемічних інфекційних хвороб існують неепідеміческіе інфекційні захворювання, збудники яких мешкають у зовнішньому середовищі або переносяться тваринами. До таких захворювань належать, наприклад, правець, сказ і кліщовий енцефаліт. Вакцинація проти даних хвороб розрахована на охорону здоров`я окремої людини, а не на масове здоров`я.

Відео: ЩЕПЛЕННЯ. Чи роблю я щеплення ДІТЯМ - Senya Miro

Варто враховувати, що відмова від профілактичних щеплень може обмежити доступ дітей в організовані колективи: пансіонати, санаторії, оздоровчі та спортивні табори. Дорослим неприщепленим громадянам можуть відмовити в вступі до військових ВНЗ і при прийомі на роботу за деякими спеціальностями.

Аргументи проти щеплень

Як будь-який лікарський препарат, вакцини здатні викликати побічні ефекти. Найчастіше вони слабо виражені: на деякий час підвищується температура тіла і виникає невелика хворобливість на місці уколу. Деякі живі вакцини можуть викликати реакцію, схожу на легку форму хвороби, проти якої робилося щеплення.

Однак іноді введення вакцини провокує анафілактичний шок, здатний привести до інвалідності або навіть летального результату. При цьому варто відзначити, що випадки таких ускладнень дуже рідкісні, а частота виникнення важких побічних ефектів у вакцин така ж, як і у звичних ліків. Щоб знизити ймовірність розвитку важких ускладнень після щеплень, не можна проходити вакцинацію під час хвороби і при наявності протипоказань.