20 Цікаво-цікавих фактів про чай, які варто було б знати

У чаю мільйони шанувальників по всьому світу. Багато хто віддає перевагу цей ароматний і підбадьорливий напій не менш популярному кави.
При цьому заварюючи чай або опускаючи в чашку пакетик з заваркою, мало хто замислюється про історію цього напою і про цікаві факти, які з ним пов`язані.

1. Так Хун Пао

$ 1 025 000 за кілограм.

Існує чай, який коштує $ 1 025 000 за кілограм. Так Хун Пао вважається найкращим чаєм у світі. Він вирощується тільки в одному місці в Китаї.

2. Усама не місце в чаї

Спеціальні чашки для чаю.

Відео: Разведопрос: Борис Кагарлицький про світову обстановці

У вікторіанську епоху були спеціальні чашки для чаю, які запобігали випадкове занурення вусів в чай. Ці чашки були винайдені британським гончарем Харві Адамсом в 1860-х, коли вуса були в моді.

3. Чай набагато корисніше кави

Чай знижує ризик смерті на 24%.

Вживання чаю знижує ризик смерті від серцево-судинних захворювань на 24%. За словами французького вченого Ніколя Даншена, який вивчає вплив чаю і кави на наше здоров`я, чай набагато корисніше кави.

4. Зелений чай збільшує метаболізм

Улун підвищує обмін речовин на 10%.

Трохи зеленого чаю перед сном дозволить організму спалювати калорії під час сну. Зелений чай також збільшує метаболізм. Наприклад, улун підвищує обмін речовин на 10%.

5. Найбільшим споживачем чаю в світі є Китай

Лідирує Китай.

У Сполученому Королівстві випивають близько 165 мільйонів чашок чаю в день або 62 мільярди чашок на рік. Найбільшим споживачем чаю в світі є Китай, але якщо вважати вживання чаю на людину, то ситуація інша - лідирують Туреччина, Ірландія і Великобританія.

6. 2-е місце після води

Найпопулярніший напій в світі.

Чай є найбільш широко вживаним напоєм в світі після води.



7. Три мільярди чашок чаю

Три мільярди чашок в день.

В середньому кожен день по всьому світу випивається три мільярди чашок чаю.

8. Винахід чайних пакетиків

Пробники-мішечки перетворилися в пакетики-заварники.

Відео: ТОП 10 фактів про ЧАЙ .Від BRAIN TV.

Винахід чайних пакетиків було випадковим. "винуватцем" був американець на ім`я Томас Салліван, торговець з Нью-Йорка, який почав розсилати зразки чаю своїм клієнтам в невеликих шовкових мішечках. Він мав на увазі, що чай потрібно витрушувати з мішечків в чашку, але клієнти зрозуміли його неправильно.

9. Висохлі чайні пакетики

Висохлі чайні пакетики вбивають запах.

Якщо покласти використані висохлі чайні пакетики в спортивну сумку або старе взуття, то неприємний запах зникне. Також прикладанням пакетиків можна зняти біль від опіків.

10. Кондиціонер для волосся

Чай зробить волосся блискучим і менш жорсткими.

Відео: Біблійна серія лекцій I: Введення в ідею Бога

Промивання волосся чашкою чаю може зробити їх блискучими і менш жорсткими. Однак це стосується тільки темноволосих людей. Світле волосся можуть змінити колір чаєм і стати темніше.

11. 3% кофеїну

Видаляється лише 97% кофеїну.

Кава і чай без кофеїну мають в складі кофеїн. Видаляється лише 97% кофеїну.

12. Правило розпивання чаю з "відстовбурченою мізинцем"

Чай і відстовбурчений мізинець.

Правило розпивання чаю з "відстовбурченою мізинцем" з`явилося через сифілісу. Одним із симптомів сифілісу є пошкодження суглобів пальців.

13. Посада розливальника чаю

Разливщик чаю в Марокко.

У Марокко є спеціальна посада розливальника чаю. Людина, яка наливає чай, повинен тримати чайник високо над чашкою або склянкою, щоб утворювалася піна.

14. Тонік для обличчя

Чай робить шкіру менш жирної.

Чай є хорошим тоніком для обличчя. Він допомагає зробити шкіру менш жирної.

15. Camellia Sinensis

Колір і смак залежать від обробки.

Існує багато різних видів чаю, але всі вони походять від однієї рослини: Camellia Sinensis. Всі відмінності (колір і смак) залежать від способу обробки чайного листя.

16. Холодний чай

Чай був винайдений китайським імператором Шень-Нуном в 2737 році до н.е.

Відео: Афоня

Згідно з легендою, чай був винайдений китайським імператором Шень-Нуном в 2737 році до н.е. Що стосується холодного чаю, то він був вперше поданий в Сент-Луїсі під час Всесвітньої виставки 1904 року. Тоді стояла дуже спекотна погода.

17. 6 категорій чаю

Китайці називають чорний чай - червоним.

Є 6 основних категорій чаю: 1) білий, 2) жовтий, 3) зелений, 4) улун, 5) чорний, 6) постферментірованний. Китайці вважають за краще називати чорний чай "червоним".

18. Очищення дерев`яних меблів

Чай використовують для очищення дерев`яних меблів.

Чай може бути використаний для очищення дерев`яних меблів. Потрібно просто протерти дерев`яні меблі чистою тканиною, змоченою в охолодженому чаї, після чого витерти меблі насухо іншою ганчіркою.

19. Батьки і вчителі чаю

Вода - мати чаю.

Прислів`я про чай: "Вода - мати чаю, чайник його батько, а вогонь - його вчитель".

20. У самовара я і моя Маша

Купчиха за чаєм.

Відомі пісні про чай: "Приходь до мене, Глафіра", "У самовара я і моя Маша" і "Самурай з`їв рис, випив чай".



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » 20 Цікаво-цікавих фактів про чай, які варто було б знати