Жінка-амфібія

Триразова олімпійська чемпіонка з синхронного плавання Ольга Брусникина: “Життя після спорту - це все одно що друге народження”





Синхронне плавання заворожує глядачів не менше, ніж фігурне катання або виступу гімнасток. Однак тут навіть найтитулованіших спортсменок не всі знають в обличчя. Адже більшу частину змагань їхні обличчя ... приховані під водою.

Синхронне плавання заворожує глядачів не менше, ніж фігурне катання або виступу гімнасток. Однак тут навіть найтитулованіших спортсменок не всі знають в обличчя. Адже більшу частину змагань їхні обличчя ... приховані під водою.

Ольга Брусникин разом зі своєю подругою Марією Кисельова в синхронному плаванні завоювали чимало нагород і медалей, включаючи три олімпійських “золота”. Здавалося б, можна спочивати на лаврах. Але у Ольги і раніше кожен день розписаний по хвилинах. Сьогодні Брусникина є директором дитячої спортивної школи “Штурм-2002”, Отримує другу вищу освіту в дипломатичній академії, а головне - разом з чоловіком виховує маленького сина Іллю.

Про життя після великого спорту і про свою сім`ю Ольга розповіла “рідної домівки”.

“У дитинстві я дуже боялася води”

- Ольго, які у вас найяскравіші спогади з дитинства?

- У всіх дитинство різний, а у мене ... його практично не було. Я почала займатися спортом в 7 років, в першому класі ми з мамою прийняли таке рішення. З того самого моменту я жила строго за розкладом: вранці школа, ввечері - тренування. Але я себе нещасною ніколи не відчувала. Швидше навіть навпаки. У мене вистачало часу на все: і повчитися, і потренуватися, і погуляти.

Відео: 5 ЛЮДЕЙ-амфібія У ІСНУВАННЯ ЯКИХ СКЛАДНО ПОВІРИТИ

- А чому вибір ліг саме на синхронне плавання?

- Просто я боялася води, і мама вирішила, що для подолання своєї боязні я повинна навчитися плавати. До того ж басейн розташовувався поруч з будинком. Коли ми прийшли записуватися, виявилося, що всі групи спортивного плавання набрані, я потрапила в синхронне плавання. Ось так вирішилася моя доля. Класі в п`ятому я вже зрозуміла, що плаванням буду займатися серйозно.

- За період своєї спортивної кар`єри ви виступали і в парі, і в групі, і навіть робили сольну програму? Виступ в якому складі більш відповідально?

- Знаєте, незрозуміло, яка відповідальність важче - перед собою або перед колективом. Взагалі, в соло не кожна спортсменка може виступати, навіть якщо вона вже олімпійська чемпіонка. Потрібні дуже спеціальні дані - яскравість, індивідуальність, родзинка.

- А під водою чути музику?

- Так, сучасна техніка це дозволяє. У басейні встановлені підводні динаміки з перетворювачами звуку. У нас такий ювелірний вид спорту, потрібно завжди уважно слухати музику, щоб виконувати елементи синхронно. При бажанні навіть тренер може командувати під водою. Але це не використовується, тому що при виконанні деяких елементів сторонній голос може навіть заважати.

- Вибачте за дурне питання, а від цих прищіпок носи не болять?

- Жабка затискачем називається (посміхається Ольга). Та ні, не болять. Швидко звикаєш. Людський організм здатний звикнути до чого завгодно.

“Я знала - це останні змагання в моєму житті”

- Що відчуваєш, отримуючи олімпійську медаль?

- Гігантська задоволення власним “я”! Всі жертви не були марними, і мета досягнута. А ще, величезну гордість за свою країну. Ну і звичайно, безмірну втому. Ну а останній раз, коли я піднімалася на п`єдестал (перше місце в групових виступах в Афінах. - Авт.), Я знала, що це не просто остання Олімпіада, а й останні змагання в моєму житті. Тому було трохи гірко і сумно. Але, з іншого боку, я вже знала, куди йду, що у мене буде своя школа.

- А чому ви вирішили піти зі спорту?

- По-перше, хотілося піти на хорошій ноті. По-друге, пропав стимул - я вже всі можливі змагання виграла. Якби включили соло в програму Олімпійських ігор, то я, може бути, і залишилася б. Ну і, по-третє, я розуміла, що час йде, а мені ще потрібно встигнути влитися в інше життя - життя без спорту. У спортсменів така доля, що в будь-якому випадку рано чи пізно доведеться починати життя заново, з чистого аркуша. А хто ми поза спортом? Фактично ніхто ... Це досить важко емоційно, тому що планка задана досить висока і запити немаленькі. А коли ти вливаєшся в звичайне життя, то розумієш, що тебе в ній ніхто не чекає і ніхто не допоможе, крім тебе самого.

До того ж потрібно вчитися самому приймати рішення, планувати свої дії. Тому що всі ці роки за тебе це робив хтось інший ... Ну і потім - хотілося сім`ї, дітей.

- Бути спортсменкою в сучасній Росії вигідно?

- Все залежить від виду спорту. Погодьтеся, гонорари тенісиста і стрибуна у воду практично не можна порівняти. Але сьогодні в нашій країні створені дуже комфортні в матеріальному плані умови для спортсменів, високого рівня і подають надії. Можна прагнути до спортивних успіхів і не думати про гроші. Сьогоднішня ситуація не можна порівняти з тією, яка була в 90-і роки. Тоді, після розпаду СРСР, всім було не до спорту. Кожен займався тільки тим, що намагався вижити в нових умовах. Даші смішно говорити, скільки нам тоді платили. Але якимось чином ми не розбіглися, була мрія, яка гріла і не дозволяла все кинути.

“Відкрити школу допомагали друзі чоловіка”

- Синхронне плавання - досить важкий фізично вид спорту. Важко було?

- Так, дійсно, навантаження синхроністки відчувають немаленькі. Наприклад, одне тренування професійної спортсменки триває від 3 годин (1,5 години в залі і від 2,5 до 4 годин у воді). Ось зараз, будучи директором спортивної школи, я бачу, що багато дівчаток не те що не витримують, а просто не налаштовані на серйозний лад. Спочатку приходять, думаючи, що так ... купуватися прийшли, а потім, не витримуючи, йдуть. Тобто дуже багато від особистого настрою залежить і від настрою батьків.

- А вас мама налаштовувала? Казала: давай, займайся?

Відео: 5 дивовижних людей, З ЗАЙВИМИ ЧАСТИНАМИ ТІЛА

- Ні, мене мама ніколи не змушувала займатися. Навіть навпаки, коли я сильно втомлювалася і вся в сльозах приходила з тренування, вона мені говорила: “Якщо тобі важко, кидай! Плавати навчилася - і ладно”. У тому, що я не кинула, швидше заслуга дитячих тренерів, які змогли зацікавити мене, і тому все вийшло.

- А ви зараз самі тренуєте або є тільки організатором?

- І треную, і організаторськими питаннями займаюся. Школа створена не так давно, тому роботи вистачає. І хоча школа не носить мого імені, моя присутність надає їй певний статус і накладає на нас відповідальність.

Чому відкрила школу? Ну, по-перше, рано чи пізно у кожного спортсмена з`являється бажання передати свої знання і досвід підростаючому поколінню. По-друге, хотілося спробувати себе в ролі керівника. Доводиться (в хорошому сенсі цього слова) оволодівати новими знаннями та навичками. Це дуже цікаво.

І хоча відкрити школу досить важко, мені пощастило з помічниками. Їх було багато, в тому числі - представники ватерпольної клубу “Штурм-2002”, За який виступає мій чоловік.

- Те, що директор школи - дуже титулована спортсменка, створило ажіотаж?

- Перший рік - так. Але поступово люди звикли. Тепер мене вже все приймають за свою.

- На вулиці впізнають?

- Не дуже часто. Ось після участі в шоу “Танці на льоду” стали дізнаватися більше. Дивно, на що телебачення здатне.

- Учениці вашої школи проходять якийсь спеціальний відбір?

- Перш за все дитина не повинна мати зайву вагу. Ще ми дивимося на батьків, щоб зрозуміти, який дівчинка може вирости - великої або “мелкокостной”. Гнучкість і розтяжка теж враховуються. Через якийсь час, дивимося, як дитина працює, які проявляє якості в команді.

- А в вас, коли тренери розглянули майбутню чемпіонку?

- На мене стали звертати увагу в дуже ранньому віці. Коли мене мама тільки привела в басейн і я проходила відбір, мене попросили сісти на шпагат. У мене відразу вийшло, хоча я до цього ніколи навіть не намагалася це зробити. Десь через рік по відношенню тренерів до мене я стала розуміти, що в мені є щось особливе.

- Ставите перед собою завдання виховати олімпійську чемпіонку?

Відео: 5 ЛЮДЕЙ З суперсилою зняти на КАМЕРУ

- Завдання переді мною така не варто, а ось мрія є. Це повинен прийти така дитина, у якого є колосальні дані, очі горять і батьки адекватні, що дуже рідко в наш час. Тому що вони стали більше жаліти й опікувати своїх дітей, що не завжди добре. Мама і тато повинні розуміти, що стати олімпійським чемпіоном - це колосальна праця і потрібно дуже-дуже багато працювати.

“Вуха і шашлики - справа чоловіка”

- Ви зберегли відносини з ким-небудь з команди?

- Так. З Марією Кисельової ми дуже дружимо. І навіть в деякому роді поріднилися - вона у мого сина хрещена мама, а я - у її дочки.

- Я знаю, що ви недавно мамою стали?

- Так. У мене син, звати Ілля. Зараз йому 1,7. Дуже активна дитина! Ось зараз починає розмовляти, вистачає все на льоту.

- Важко, напевно, суміщати посаду директора спортивної школи та обов`язки мами. І чому вирішили пропустити декретну відпустку?

- Багато різних причин. В першу чергу - мої своєрідні амбіції. Справа в тому, що кожен спортсмен досить амбітний. Він росте з тим, що потрібно домагатися успіху, потрібно постійно працювати, щоб чогось досягти. Тому переломити це виховання і сказати собі: “Все, більше нічим не буду займатися, а тільки сидіти вдома” - для мене було неможливо.

- А з ким зараз ваш син?

- З нянею.

- У вас досить молода сім`я. Вже утворилися сімейні традиції?

- Якихось наших особливих немає. Традиції в нашій сім`ї такі ж, як і у всіх, - свята і дні народження відзначаємо в сімейному колі. Відпочивати за краще їздити разом (бо окремо не відпочинок - думки весь час в іншому місці). Чоловік мій дуже любить риболовлю. Тому частенько буває, що ми виконуємо його бажання і їдемо куди-небудь за місто порибалити.

- Ви теж рибу ловите?

- Ні. Мені тільки одного разу довірили цю відповідальну справу. В результаті чого було зламано вудка і ... довіру моментально зникло. І вуха чоловіки готують самі. Вуха і шашлик - це чисто чоловіча робота.

- Сина будете залучати до спорту?

- У нас спортивна сім`я (чоловік Ольги - діючий спортсмен, член ватерпольної команди “Штурм-2002”). У будь-якому випадку, Ілля буде рости і розуміти, хто його батьки. Бачити кубки та медалі, грамоти, фотографії з відомими людьми у нас вдома. Він буде їздити в басейн хоча б тільки тому, що мамі треба туди. Він буде вчитися плавати, тому що татові захочеться навчити дитину плавати. Тому, в будь-якому випадку, він буде займатися спортом, а вже вибере він спорт своєю професією - вирішувати тільки йому.

“Весь світ в одній столовій”

- Я знаю, ви зараз отримуєте чергове вищу освіту.

- Так, я вчуся в Дипломатичній академії.

- Мрієте про кар`єру дипломата?

- Поки не знаю. Але думаю, що ті знання, які я отримую, стануть в нагоді і в кар`єрі спортивного функціонера. Зараз я сприймаю це навчання, як спосіб розширити кругозір. Тому що перша освіта я отримувала, паралельно займаючись спортом. І, чесно кажучи, часу на навчання залишалася дуже мало. А тепер мені приємно зануритися в навчальну атмосферу.

- Зараз багато говорять, що сучасні Олімпійські ігри, та й спорт в цілому, - це не гонка людських досягнень, а скоріше хімічні (тобто з допінг-скандалами) і політичні змагання. І що потрібно вже припинити проводити Олімпіади. Що на це скажете?

- Я з цим ніколи не погоджуся. Звичайно, всі ці скандали, які супроводжують Олімпійські ігри, не дуже гарна тенденція. Але на сьогоднішній день Ігри - саме мирний захід, що об`єднує всі країни. Коли в одній величезній їдальні зібраний всю Земну кулю. Коли люди один з одним спілкуються і отримують від цього задоволення. І, повірте, це дійсно свято краси і спорту. І, як би пафосно не звучало, це і є - єднання народів. А той, хто пропагує закриття Олімпійських ігор, нехай назве ще хоча б один подібний захід, що об`єднує стількох людей. Такого просто немає!



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Жінка-амфібія