Йога для очей

Йога для очей - комплекс спеціальних вправ для підтримки, збереження і поліпшення зору.

Відео: Гімнастика для очей. Як поліпшити зір. Зарядка для очей в будь-який час



зміст

  • 1 актуальність
  • 2 малювання поглядом
  • 3 розслаблення очей
  • 4 промивання очей
  • 5 дихання очима
  • 6 Вправа зі свічкою
  • 7 посилання

актуальність

йога - система знань, застосовуючи які можна значно поліпшити своє здоров`я і фізичний стан. Гарний зір і здоров`я очей є найважливішою складовою здоров`я і гармонійного самопочуття, тому йога виділяє роботу з очима і зором людини в окремий комплекс вправ йоги, який називається "Нетрах - вьяйям".Для роботи з очима використовуються ментальні прийоми, уяву людини і навіть творчі здібності.

малювання поглядом

Одним з ефективних вправ є малювання поглядом. Сядьте зручно, розслабтеся. Потім подумки уявіть перед собою коло. Чим чіткіше ви зможете уявити коло - тим краще. Коло повинен бути конкретного розміру, під час виконання вправи радіус кола подумки не змінюється. Завдання вправи полягає в тому, щоб подумки намалювати коло очима, рухаючи очними яблуками.

При цьому потрібно затримувати погляд на кілька секунд в точках перетину кола з горизонтальною і вертикальною лінією, умовно проходить через центр нашого уявного кола. Зробіть таку вправу кілька разів, щоразу збільшуючи діаметр уявного кола.

Також малюйте очима подумки представлений трикутник, ромб, чотирикутник, п`ятикутну зірку, петлю, знак нескінченності (покладена на горизонтальну поверхню вісімку), вісімки різного розміру, прямі вертикальні і горизонтальні лінії, хвилі і ламані лінії, а також букви і цифри.

Відео: Йога для очей

Після того як у вас з`явиться досвід, можна малювати картини: сонце з променями, дерево зі стовбуром і гілками, будинок або стіл, писати слова і навіть пропозиції. Підключіть фантазію: нехай ваші слова і картини будуть добрими, виконаними сенсу і подумки спрямованими на відмінне здоров`я і гарний зір.

Вправи виконуйте регулярно, час виконання вправ збільшуйте поступово, від декількох хвилин до 10-15 хвилин. Під час перерв між вправами активно поморгайте і виконайте кілька погойдувань корпусом для розслаблення очей.

Відео: Йога для очей. Вправи на розслаблення очей. Швидке розслаблення очей при втоми. Yogalife

розслаблення очей

Важливу роль відіграє розслаблення очей. Сядьте зручно, закрийте очі. Потім послідовно і усвідомлено в повільному темпі розслабте м`язи обличчя і голови: розслабте шию, щоки, губи, язик, м`язи горла, носа, розслабте брови, лоб, очі. Уявіть, що через зіниці проникає потік енергії у вигляді променя блакитного кольору, цей потік теплий і дуже приємний, потрапляє через очі в голову, а потім, розливаючись по хребту, опускається вниз по тілу. Слідкуйте за диханням: воно повинно бути рівномірним і спокійним, досить глибоким і ритмічним. Робіть таку вправу по п`ять хвилин кожен день.

Розслабленню очей сприяє також усвідомлене споглядання картин природи, рослин поблизу і зоряного неба. Перебуваючи у відпустці, обов`язково дивіться на гладь моря далеко, у лінії горизонту, а також дивіться на гори і їх вершини вдалині.

промивання очей

Промивання очей нетрах - вьяйям відводить дуже важливу роль. Промивання очей - є обов`язковою гігієнічною процедурою, обов`язкової для виконання, подібно до того, як західна людина щоранку чистить зуби.Обязательно натщесерце, до початку всіх ранкових справ, йог промиває очі, занурюючи обличчя в посудину з водою. Зануривши обличчя, потрібно відкрити очі під водою і обертати очима під водою, а також моргати під водою кілька хвилин.

дихання очима

Це ментальне вправа допомагає наповнити очі енергією. Для початку посидите в тиші і спокої, дихайте усвідомлено. Відчуйте, як прохолодне повітря потрапляє до вас в ніс, потім зігрівається в носі і рухається до легким. Потім прослідкуйте за видихом. Усвідомте дихання носом. А тепер уявіть, що ви дихаєте очима, що це ваші очі насичують легкі і ваш організм киснем. Вдихаючи повітря, уявіть, що він потрапляє в організм через очі.

Вправа зі свічкою



Ця вправа вносять в різні медитативні практики, а також часто використовують в езотеричних тренінгів для гармонізації енергії тіла. Сядьте в позу лотоса. Якщо поза лотоса вам не підходить, то сядьте зручно на стілець з прямою спинкою. Запаліть свічку. Палаюча свічка повинна знаходитися на рівні очей. Важливо, щоб ви не нахилялися, не дивилися спідлоба. Світло необхідно вимкнути, хоча вправа не обов`язково виконувати в темряві, можна і при денному світлі. Кілька хвилин вдивляйтеся в полум`я свічки, зосередьте свою увагу на полум`я. Якщо з`являються відволікаючі думки, то повертайте їх до споглядання полум`я.

Потім закрийте очі і спробуйте відновити по пам`яті колір полум`я. Якщо ви будете виконувати таку вправу регулярно, то ви зможете відновити по пам`яті всі відтінки палаючого полум`я, його обриси, інтенсивність і характер світлових відблисків.

При виконанні вправи зі свічкою ніколи не лягайте, дотримуйтесь правил безпеки при використанні відкритого вогню.

Систематичне виконання зазначених вправ обов`язково покращать ваш зір і піднімуть рівень енергетики.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » Йога для очей